İZMİT BELEDİYESİ’NDEN OKULLARA HİJYEN PAKETİ DESTEĞİ

İZMİT BELEDİYESİ’NDEN OKULLARA HİJYEN PAKETİ DESTEĞİ
Haberler

İZMİT BELEDİYESİ’NDEN OKULLARA HİJYEN PAKETİ DESTEĞİ

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü pandemi tedbirleri sebebiyle eğitim faaliyetlerine ara veren okulların yeni eğitim-öğretim dönemlerine yüz yüze başlaması kararının ardından harekete geçti. İzmit Belediyesi çocukların temiz ve sağlıklı alanlarda eğitim alabilmesi amacıyla İzmit ilçe sınırları içeresinde bulunan okullara içinde çamaşır suyu, dezenfektan, sıvı sabun ve yüzey temizleyici bulunan hijyen paketi teslim ediyor.

138 Okula Destek Verildi

İzmit Belediyesi dağıtımlarda ilçe sınırları içerisindeki toplam 138 okul, ilkokul, ortaokul ve liseye temizlik malzemeleri teslim etti. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezinde ve kırsal bölgelerde bulunan okullara belirlenen program dâhilinde minimum 40-50 kilogram aralığındaki temizlik ürünlerini dağıttı.

Pandeminin Başından Beri

Çalışmalara dair açıklamalarda bulunan İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci şu ifadeleri kullandı; “Pandeminin başlangıcından itibaren eğitim alanında neler yapabiliriz diye başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet önderliğinde çalışmalar yapıyoruz. Uzaktan eğitim ilk başladığında hemen internet desteği, kırtasiye desteği ve tabletlerle çocukların uzaktan eğitime ulaşabilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirdik.

Okul Hizmet Masası Devrede

Bu yıl yüz yüze eğitimin başlayacağını öğrenmemizle birlikte hemen okullarımızın çocuklar için nasıl hazırlanabileceği yönünde okul hizmet masalarımızı talep eden okullarımıza gönderdik. Okulların basit tamirat, tadilat, bakım işlerini hallettik. Bununla kalmadık. Okulların yüz yüze eğitime başlamasıyla birlikte kırtasiye desteklerine tekrar başladık. Okullara giyim desteği sağladık.

4 Kalem Temizlik Malzemesi

Çocukların eğitim hakkının temel hak olduğunu düşünüyoruz. Bu çerçevede fırsat eşitliğini önemseyerek hem kırsalda hem merkezde bulunan toplam 138 tane okulumuza 4 kalem üründen oluşan temizlik malzemelerinin dağıtımını gerçekleştirdik. Okullarımıza dezenfektan, yüzey temizleyicisi, el sabunu ve çamaşır suyu dağıttık. 

Başarılı Ve Sağlıklı Eğitim Yılı

İlçemizde bulunan ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 138 devlet okulumuza 3075 litre sıvı sabun, 3075 litre yüzey temizleyicisi, 2050 litre çamaşır suyu ve 2050 litre dezenfektan dağıtımı yaptık. Bununla birlikte 2 bin 393 çocuğumuza kırtasiye ve giyim desteği sağladık. Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet yüz yüze eğitimin önemini bizlere her defasında iletiyor. Bundan sonraki süreçte de çocuklarımızın sağlıklı ve başarılı bir şekilde eğitim almaları için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Başarılı ve sağlıklı bir eğitim yılı diliyorum.

 

Size daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metnini inceleyebilirsiniz.